fbpx

I hope you enjoy this blog post.

If you want us to appraise your luxury watch, painting, classic car or jewellery for a loan, click here.

5 orët e ardhshme luksoze në 2024


Orëbërësit më të mirë në botë pëlqejnë të na bëjnë të hamendësojmë. Ata rrallë ndajnë lajmet për orët e tyre luksoze të ardhshme përpara shfaqjeve tregtare ose ngjarjeve speciale. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se viti 2024 do të jetë një surprizë totale. Në fakt, viti ka nisur një fillim të mbarë, me Czapek, Audemars Piguet dhe Hublot që ndajnë disa nga orët më të mira të ardhshme në 2024.

 

Le të fillojmë listën tonë të edicionit të ardhshëm të orëve luksoze të vitit 2024.

5 orët e ardhshme luksoze në 2024

 

Publikimet e ardhshme të orëve luksoze në 2024

Tani për tani, është e vështirë të thuhet me siguri se cilat do të jenë lëshimet më të mira të ardhshme të orëve të shkëlqyera për vitin 2024. Industria e orëve luksoze zakonisht ruan me kujdes se cilat modele janë planifikuar të dalin gjatë vitit.

Midis 9 dhe 15 Prill, ekspozita tregtare e orëve dhe mrekullive do të jetë në Gjenevë.. Shumë marka kryesore, si Rolex, ruajnë me xhelozi datat e tyre të lëshimit deri në këto ngjarje. Pra, mos prisni të mësoni për modelet e reja deri më 9 prill, ora 9 e mëngjesit.

Sidoqoftë, ka shumë orë të tjera të shkëlqyera të ardhshme në 2024 për t’u emocionuar. Këtu është një përzierje e disa që janë të arritshme dhe disa që do të jenë të paarritshme për koleksionistët tuaj mesatarë.

 

#1. CZAPEK ANTARCTIQUE S LA CARTE DES NUAGES (GRI STORMY)

Czapek Antarctique S La Carte des Nuages ​​(Stormy Grey) është lehtësisht një nga orët më të mira luksoze të ardhshme në 2024. Gjëja e parë që bie në sy për Stormy Grey është numri i tij i jashtëzakonshëm. Numri i heshtur gri është krijuar nga perla, që do të thotë se shkëlqen jashtëzakonisht kur drita kalon mbi orën.

Sikur të mos mjaftonte ajo ndriçimi i nënës së perlës, akrepat e orës janë krijuar nga diamante, duke përfshirë dy gurë me firmë Czapek “Antarktik i prerë” në pozicionin e orës 12.

Nuk është plotësisht e qartë se kur do të jetë e disponueshme kjo orë, por ekspertët sugjerojnë se mund të prisni një para-porosi deri në fund të vitit 2024. Oh, dhe vetëm në rast se jeni vërtet të interesuar, ka vetëm 50 të këtij lloji dhe ato janë në dispozicion për rreth 47,000 dollarë.

 

#2. AUDEMARS PIGUET ROYAL OAK TOURBILLON TAMARA RALPH

Audemars Piguet njoftoi një orë të re edicioni të kufizuar në Javën e Modës Pranverë/Verë 2024. Ora luksoze është rezultat i një bashkëpunimi me stilisten e modës së lartë dhe shefen e Ralph & Russo, Tamara Ralph.

Një vështrim në dizajn, dhe ju e dini se kemi të bëjmë me diçka të veçantë këtu. E farkëtuar nga ari rozë 18 karatësh, ora ka ngjyra të pabesueshme vjeshtore dhe një fund prej ari luksoz prej pelushi. Të Royal Oak Tourbillon është tashmë një nga orët më të mira në treg, por ky edicion i kufizuar mahnitës mund të bëhet ora e preferuar për gratë që i pëlqejnë orët në vitin 2024.

Kjo orë kalon ndarjen midis artit dhe funksionalitetit. Megjithatë, me vetëm 102 të prodhuara, Tamara Ralph do të kushtojë rreth 200,000 dollarë. Për investitorët, kjo pikë e lartë çmimi mund të rezultojë në të vërtetë një ujdi kur bëhet fjalë për këtë orë të nivelit të lartë dhe futuristik, dhe ajo bëhet një artikull i vërtetë koleksionist.

 

#3. CHOPARD LUC XP URUSHI VITI I DRAGONIT

Seria Chopard LUC XP Urushi ka nisur që nga viti 2013. Çdo vit, ata shtojnë një kafshë tjetër nga kalendari kinez i Zodiakut. 2024 është viti i Dragoit, kështu që seriali Urushi më në fund do të përfundojë.

Ndonëse mund të jetë pak e paturpshme për shijen e disa njerëzve, numri vjen i zbukuruar me një dragua me llak Urushi që është punuar me dorë nga legjenda e Maki-e Minori Koizumi. Ora prej ari 18 kt është kompakte dhe vjen me lëkurë aligatori të qepur me dorë me rreshtim nubuck në nuancat më të bukura të zeza.

Chopard gjithashtu ka drejtuar kokën drejt interesit në rritje të konsumatorëve për qëndrueshmërinë duke përdorur ar 18 kt me burim etik për orën. Me 39 mm, është i lehtë pa u ndjerë i lehtë dhe falë kalibrit LUC 96.17-L, është po aq i saktë sa vijnë.

Me një çmim prej rreth 32,000 dollarë, ju mund ta bëni Vitin e Dragoit një vit për t’u mbajtur mend.

 

#4. HUBLOT INTEGRUAR TOURBILLON FULL PURPLE SAPHIRE

Hublot është padyshim përgjegjës për një nga orët e ardhshme luksoze më tërheqëse në 2024. Hublot Integrated Tourbillon Full Purple Sapphire është një orë vizualisht e mrekullueshme që mahnit me pak detaje të dizajnit. Kutia 43 mm është bërë tërësisht nga safiri vjollcë, ndërsa numri i hapur ju jep një pamje të jashtëzakonshme të pjesës së brendshme të kësaj ore të fortë.

Ndonëse kjo orë mund t’u duket paksa bie në sy për disa, në nivel teknik, komplikimet e Hublot tourbillon janë ndër performuesit më të mirë në botë. Kjo nuk është një situatë stili mbi substancën. Sigurisht, numri dhe byzylyku ​​shkëlqejnë dhe shkëlqejnë, por siç e dinë të gjithë, është ajo që është brenda ajo që ka rëndësi dhe në këtë drejtim, Hublot rrallëherë dështon.

Po, Hublot Purple Sapphire nuk është i lirë. Është jashtëzakonisht i rrallë dhe do t’ju kushtojë 500,000 dollarë. Megjithatë, ajo ka një potencial të madh investimi dhe ka të ngjarë të bëhet një grail i shenjtë për koleksionistët e orëve në të ardhmen.

 

#5. Kalendari origjinal i trefishtë Zenith Chronomaster me numërues gri

Zenith ka një reputacion të fituar mirë për përzierjen e traditës me modernitetin për të bërë ora luksoze të veçantë. Kalendari Triple Origjinal Chronomaster me dial gri është një shembull tjetër i syrit të mprehtë të markës si për të kaluarën ashtu edhe për të ardhmen.

Frymëzuar nga një prototip i vitit 1970 i kalendarit trefishtë Zenith El Primero, kjo bukuri kompakte 38 mm me një numërues gri opaline ka një performancë të lartë. I drejtuar nga një El Primero 3610 dhe me një rezervë energjie 60-orëshe, saktësia dhe besueshmëria nuk do të jenë problem.

Nëse dëshironi diçka vintage ndërsa dëshironi për një orë të prodhuar mirë dhe moderne, edicioni Chronomaster Original 2024 mund të jetë në rrugën tuaj. Me një çmim të arsyeshëm 12,500 dollarë për një orë të tillë të ndërtuar mirë, ajo do të hapë rrugën e saj në shumë koleksione të entuziastëve të orëve gjatë vitit 2024.

 

Mendimet e fundit

Dhe kjo i jep fund edicionit të ardhshëm të orës sonë luksoze në 2024. Mbani mend, disa nga markat kryesore të orëve luksoze në botë nuk do të zbulojnë se çfarë kanë në mëngët e tyre deri në ngjarje si Baselworld, Dubai Watch Week, CoutureTime dhe Panairi i orëve WindUp me fokus të pavarur. Pra, tani për tani, shijoni mrekullitë që janë paralajmëruar.

Nëse mendoni t’i vendosni orët tuaja të shkëlqyera peng me një nga dyqanet e pengut më të vlerësuar, me qendër në Londrën Qendrore, kontaktoni ekipin në New Bond Street Pawanbrokers. Disa nga markat e shumta të orëve ku ne huazojmë përfshijnë Lange & Sohne, Breguet, Breitling, Bulgari, Cartier, Chopard, Harry Winston, Hublot, IWC, Jaeger LeCoultre, Omega, Panerai, Piaget, Richard Mille, Roger Dubuis, Tiffany, Ulysse Nardin , Urwerk, Vacheron Constantin, Van Cleef & Arpels, Audemars Piguet, Graff, Patek Philippe dhe Rolex, për të përmendur vetëm disa.

This post is also available in: English Français (French) Deutsch (German) Italiano (Italian) Português (Portuguese, Portugal) Español (Spanish) Български (Bulgarian) 简体中文 (Chinese (Simplified)) 繁體中文 (Chinese (Traditional)) hrvatski (Croatian) Čeština (Czech) Dansk (Danish) Nederlands (Dutch) हिन्दी (Hindi) Magyar (Hungarian) Latviešu (Latvian) polski (Polish) Português (Portuguese, Brazil) Română (Romanian) Русский (Russian) Slovenčina (Slovak) Slovenščina (Slovenian) Svenska (Swedish) Türkçe (Turkish) Українська (Ukrainian) Հայերեն (Armenian) Eesti (Estonian) Suomi (Finnish) Ελληνικά (Greek) Íslenska (Icelandic) Indonesia (Indonesian) 日本語 (Japanese) 한국어 (Korean) Lietuvių (Lithuanian) Norsk bokmål (Norwegian Bokmål) српски (Serbian) TamilBe the first to add a comment!Authorised and Regulated by the Financial Conduct Authority