Top 10 veilingextravaganties vanaf 2021

Schone kunsten en lekkere wijn het behalen van recordprijzen op de veiling is te verwachten. Maar soms leveren meer obscure objecten even verbazingwekkende resultaten op. Het meest waardevolle object, qua gewicht en grootte, dat waar ook ter wereld wordt geveild, is de postzegel van Brits Guyana One-Cent Magenta. Verkocht bij Sotheby’s New York in 2014 voor $ 9,5 miljoen, het is slechts 2,5 cm x 3,2 cm. De kleine postzegel is de enige in zijn soort. Het is echter verre van de enige in de lijst van ongebruikelijke veilingrecordbrekers.

Sculpture featured by www.nbsp.verta.net, an established London pawnbroker with its main pawn shop in London, Bond Street

Een waardevolle weergave

Rijn II, 1999 is 3 meter lang en maakt deel uit van een oplage van zes prenten van Andreas Gursky. In 2011 werd deze ‘enigszins digitaal gewijzigde’ foto van de rivier de Rijn bij Christie’s New York verkocht voor $ 4,8 miljoen.

Manuscript van meerdere miljoenen dollars

In 1992 betaalde Bill Gates 30,8 miljoen dollar bij Christie’s New York voor de… Hamer Codexr . Een van Leonardo da Vinci’s notitieboekjes, geschreven in het kenmerkende spiegelcursief van de polymath, het is het duurste manuscript dat ooit op een veiling is verkocht.

Het duurste tapijt

Toen Sotheby’s New York de verkocht Clark Sikkelblad Tapijt voor $ 33,7 miljoen in 2013 werd het het duurste tapijt ooit verkocht op een veiling, met een waarde van $ 600.000 per vierkante voet.

Recordbrekende ballon

Balloon Dog, Orange door Jeff Koons is één van een serie van vijf gelijkaardige werken. Maar het is ook uniek, omdat het in 2013 voor $ 58,4 miljoen werd verkocht in Christie’s New York en een recordprijs voor de artiest behaalde.

Fijn wijnfortuin

Het veilingprijsrecord voor een enkele fles wijn is in handen van Sotheby’s New York voor een jerobeam uit 1945 Château Mouton Rothschil d die in 2007 werd verkocht voor $ 310.700.

Liefste Diamant

De onberispelijke, 118 karaat Golconda Diamond is de duurste ooit geveild. Verkocht door Christie’s Hong Kong in 2013 behaalde het een uiteindelijke biedprijs van $ 30,8 miljoen.

Online eigen risico

Christie’s heeft ook het wereldrecord voor de hoogste prijs die bij een onlineveiling voor een kunstwerk is betaald. Oktober op Cape Cod door Edward Hopper verkocht voor $ 9,6 miljoen in 2012.

Uitbundige liefdesmunt

Fauteuil aux Dragons werd in 1917 ontworpen door Eileen Gray als cadeau voor haar geliefde. Het werd in de jaren 70 gekocht door Yves Saint-Laurent als liefdespenning voor Pierre Bergé. In 2009 werd het verkocht bij Christie’s Paris voor $ 28 miljoen. Het wereldveilingrecord breken 20 e eeuws meubilair en bewijzen van herkomst loont.

Onbetaalbare plank

Een 15 voet lange tafel gemaakt van een enkele plank hout die in 2013 in Christie’s New York werd verkocht voor £ 9 miljoen, de hoogste prijs die tot nu toe is betaald voor een Ming-dynastie-artefact.

Top boek bod

In 2013 werd het eerste Amerikaanse boek dat in het Engels werd gepubliceerd, verkocht voor $ 14,1 miljoen. Het Bay Psalm Boek werd gedrukt in 1640 en heeft het wereldveilingrecord voor ‘elk gedrukt boek’.

Experts van New Bond Street Pandjesmakelaars bieden een waardevol voordeel in de huidige wereldwijde veilingmarkt. Onze specialistische kennis op het gebied van beeldende kunst en goede wijn gaat gepaard met uitgebreide taxatievaardigheden en een intelligente beoordeling van activa. We zijn er ook trots op dat we de hoge normen van ’s werelds oudste handel hoog houden door ervoor te zorgen dat onze klanten genieten van zowel traditionele discretie als expertise, ondersteund door uitstekende 21 NS eeuw snelheid en nauwkeurigheid.

New Bond Street Pawnbrokers is een discrete, luxe pandjesbaas die gespecialiseerd is in leningen tegen diamanten , Mooie sieraden , klassieke auto’s , fijne wijnen, schone kunsten, antiek , zeldzame boeken , handtassen en fijne horloges . Neem vandaag nog contact met ons op om het regelen van een taxatie te bespreken.

This post is also available in: Français (Frans) Deutsch (Duits) Italiano (Italiaans) Português (Portugees, Portugal) Español (Spaans) Български (Bulgaars) 简体中文 (Vereenvoudigd Chinees) 繁體中文 (Traditioneel Chinees) hrvatski (Kroatisch) Čeština (Tsjechisch) Dansk (Deens) हिन्दी (Hindi) Magyar (Hongaars) Latviešu (Lets) polski (Pools) Português (Portugees, Brazilië) Română (Roemeens) Русский (Russisch) Slovenčina (Slavisch) Slovenščina (Sloveens) Svenska (Zweeds) Türkçe (Turks) Українська (Oekraïens)

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

*